Zabiegi fizjoterapeutyczne

W ramach naszych usług wykonujemy m.in.:

 

Badanie fizjoterapeutyczne

Składające się z:

• wywiadu

• badania dla potrzeb fizjoterapii miejscowej

• badania dla potrzeb fizjoterapii ogólnousprawniającej

• badań specjalnych

 

Terapie skojarzoną

Nazywana również terapią kombinowaną lub łączoną. Jest zabiegiem, który łączy równoczesne działanie fal ultradźwiękowych z zabiegami prądowymi. Takie połączenie dwóch różnych bodźców pozwala uzyskać większe działanie rozluźniające i przeciwbólowe jakie dają zarówno ultradźwięki i elektroterapia.

 

Fizykoterapia 

W tym zabiegi fizjoterapeutyczne, które wykorzystywane są do leczenia schorzeń i objawów bólowych m. in. fala uderzeniowa, pole magnetyczne, elektrostymulacja. Laser wysokoenergetyczny, ultradźwięki, krioterapia miejscowa, galwanizacja, jonoforeza. 

 

Kinezyterapia 

Inaczej zwane leczenie ruchem, w ramach, którego odbywają się zajęcia na siłowni i sali fitness, a także na basenie sportowym i basenie rehabilitacyjnym.

 

Terapia manualna 

Według szkoły niemieckiej, która zajmuje się badaniem i leczeniem odwracalnych zaburzeń funkcjonalnych narządu ruchu. W wyniku prowokacji określonych tkanek odnajduje się zaburzone struktury, określa stopień ich uszkodzenia oraz odnajduje się przyczyny dolegliwości. Stosuje się pasywne techniki mobilizacji oraz aktywne ćwiczenia wykonywane samodzielnie przez pacjenta w celu wzmocnienia i stabilizacji.

 

Korygowanie wad postawy

W tym wady kręgosłupa - plecy płaskie (wada ta charakteryzuje się spłaszczeniem lub brakiem fizjologicznych krzywizn kręgosłupa), okrągłe (nadmierne uwypuklenie fizjologicznej krzywizny piersiowej kręgosłupa), plecy wklęsłe (istota tej wady polega na zwiększonym wygięciu kręgosłupa do przodu w odcinku lędźwiowym), okrągło-wklęsłe (istotą tej wady jest równoczesne pogłębienie lordozy lędźwiowej i kifozy piersiowej), a także wady kończyn dolnych w tym kolana koślawe, kolana szpotawe. 

 

Kinesiology taping

To metoda, która pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne plastra kinesiology tape.

 

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny może pełnić różne funkcje. Choć jest relaksujący, wykorzystuje się go także w walce z różnymi chorobami i dolegliwościami. Przede wszystkim masaż klasyczny wpływa bardzo korzystnie na układ krwionośny oraz limfatyczny. Jest też dobrym sposobem zarówno na pobudzenie, jak i na odprężenie. Wreszcie jedna z najważniejszych funkcji masażu klasycznego – zwiększenie elastyczności mięśni i ruchomości stawów.

 

Chiropraktyka

Chiropraktyka jest rodzajem terapii manualnej, stosowanym w leczeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa oraz schorzeń układu mięśniowo – szkieletowego. Jej głównym założeniem jest usprawnienie i przywrócenie prawidłowej pracy układu nerwowego. W tym celu wykorzystuje się manipulacje nieprawidłowo pracujących stawów obwodowych oraz kręgosłupa. Poprzez zwiększenie zakresu ruchu w stawach kręgosłupa oraz korektę ustawienia kręgów, uzyskuje się zmniejszenie ucisku na rdzeń kręgowy i nerwy obwodowe.

© COPYRIGHT ©2020, All rights reserved. site by jetdesign.pl

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.