Mgr Milena Kossakowska

Mgr Milena Kossakowska
fizjoterapeutka

Magister fizjoterapii absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Uzyskała certyfikat z zakresu metody PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation – torowanie nerwowo-mięśniowe) pracuje z pacjentami neurologicznymi (po udarach, z zaburzeniami nerwów obwodowych, ze stwardnieniem rozsianym) czy ortopedycznymi (urazy stawów obwodowych), wykorzystując prawidłowe wzorce ruchowe, które odpowiadają ruchom wykonywanym w czynnościach dnia codziennego.

Nasza terapeutka prowadzi zajęcia w warunkach środowiska wodnego także dla grup, stosując ćwiczenia ogólnousprawniające, stretching i ćwiczenia oddechowe.

Milena ma umiejętności z zakresu suchego igłowania – medycznej akupunktury.

Potrafi poradzić sobie z bólem miejscowym i promieniującym oraz wrażliwymi miejscami na dotyk tj. z mięśniowo-powięziowymi punktami spustowymi – stosując suche igłowanie.

Milena uzyskała certyfikaty specjalisty rehabilitacji okołoporodowej Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego. W obszarze zainteresowań fizjoterapeuty uroginekologicznego znajdują się dysfunkcje, takie jak: nietrzymanie moczu, obniżenia narządów rodnych, pęcherza, bolesnego współżycia, bolesne miesiączkowanie, blizny po cesarskich cięciach, czy episiotomii, przygotowanie do porodu i wiele innych.

 

Dlatego też zapraszamy Panie, które planują ciążę, są w ciąży  lub zostały mamami w tym wszystkie kobiety, które doświadczają szereg dolegliwości związanych z dysfunkcjami natury intymnej na pierwsze konsultacje uroginekologiczne i sesje terapeutyczne.

 

Milena ukończyła także kurs pt. Integracyjna terapia blizn. Szkolenie dedykowane pacjentom po zabiegach chirurgicznych, ortopedycznych w tym wyżej wspomniane blizny po zabiegach w obrębie jamy brzusznej.

 

Nasza fizjoterapeutka dba o pacjentów wykonując masaż klasyczny. Dodatkowo

wykonuje także drenaż limfatyczny stosowany w nieprawidłowym działaniu układu limfatycznego.

 

 

Ukończone kursy:

 

  • PNF (Prorioceptive Neuromuscular Facilitation – torowanie nerwowo- mięśniowe.
  • Integracyjna terapia blizn.
  • Suche igłowanie - medyczna akupunktura.
  • Aktywność fizyczna kobiet w ciąży - trening medyczny.
  • Aktywność fizyczna kobiet po porodzie - trening medyczny.
  • Rehabilitacja okołoporodowa interdyscyplinarny kurs z akredytacją Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego (PTUG)
  • Moduł: I,II,III.
  • Nowoczesna uroginekologia w nietrzymaniu moczu i stolca.
  • Indoor Cycling.
  • Aqua  Cycling.

 

© COPYRIGHT ©2020, All rights reserved. site by jetdesign.pl

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.